ABA liga: „Stotka“ Partizana protiv Zadra, uspešan debi za Lesora

Košarkaši Partizana ubedljivo su savladali ekipu Zadra 103:72, u utakmici 14. kola ABA lige. Za crno-bele debitovao Matijas Lesor, odlične partije pružili kapiten Rade Zagorac i Balša Koprivica. Naredni meč ekipa Željka Obradovića igra već za dva dana, u Beogradu protiv Splita.

Crno-beli su odigrali odličan meč protiv Zadra, prvi u novoj godini, a na kraju su prvi put u sezoni u ABA ligi postigli više od 100 poena.

Za ekipu Željka Obradovića debitovao je centar Matijas Lesor, koji je ostavio odličan utisak – 11 poena i 8 skokova.

Cela ekipa je protiv Zadra bila raspoložena, nivo igre u ofanzivi bio je visok tokom svih 40 minuta, pa navijači Partizana mogu biti zadovoljni izdanjem tima na početku nove godine.

Partizan je prvu četvrtinu rešio u svoju korist 21:16, da bi već do poluvremena prednost bila dvocifrena – 43:32.

U trećoj deonici videli smo pravi šuterski obračun na obe strane terena, a crno-beli su postigli čak šest trojki u tom periodu, za prednost od 70:55.

Ipak, izabranici Željka Obradovića najbolje su sačuvali za kraj – u poslednjoj četvrtini ubacili su 33 poena, potpuno pregazili protivnika i zabeležili ubedljiv trijumf.

Balša Koprivica i Rade Zagorac bili su najefikasniji na meču sa po 17 postignutih poena, Kuruc i Lesor dodali su po 11, a Smailagić 10.

U ekipi Zadra istakli su se Buljan sa 16 i Karter sa 14 poena.

Partizan se tako vratio na drugo mesto na tabeli sa skorom 11-2 (utakmica manje protiv Mege), dok je Zadar 10. sa skorom 4-10.

Naredni meč u regionalnoj ligi crno-beli igraju već za dva dana, kada će gost u Beogradu biti ekipa Splita.