ABA liga: Zvezda ubedljiva protiv Zadra, Budućnost bolja od Mege

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Zadar 91:69, u meču 20. kola ABA lige.

Izabranici Dejana Radonjića, među kojima nije bilo Nikole Kalinića, tako su stigli do 14. trijumfa zaredom na Jadranu, ukupno 17, uz pomoć kojih suvereno drže čelo tabele.

Radonjić: Da se odmorimo i što bolje spremimo za Kup

Trener košarkaša Crvene zvezde Dejan Radonjić bio je zadovoljan nakon trijumfa protiv Zadra u ABA ligi.

„Evidentno je bilo u početku da smo teški, da je kratak bio rok između meča koji smo odigrali u Kazanju i današnje utakmice. Bilo je potrebno malo vremena da uđemo u ritam i igru, sa boljom koncentracijom i energijom“, rekao je Radonjić posle meča.

„Kako je vreme odmicalo tako je i išlo na bolje. U drugom poluvremenu smo imali pad koji je bio u neku ruku i posledica osećaja da je gotovo, da smo pri kraju. Imali smo napadački veoma dobru utakmicu, 16 trojki i 28 asistencija što su dobri statistički paramteri. Na nama je da se odmorimo i što bolje pripremimo za Kup koji sledi“, zaključio je Radonjić.

Zadar je bio u igri do polovine druge četvrtine, da bi Zvezda krajem te i početkom treće deonice, najavila debakl Zadra, koji je na ovu utakmicu došao sa osam igrača.

Hrvatski tim nije želeo da se preda i od -26, ubrzo stigao nadomak jednocifrenog zaostatka. Ipak, Zvezda je odbila taj nalet rivala, trojkama Simonovića i boljom odbranom, slomila Zadar, nanevši mu 12. poraz u sezoni.

Najefikasniji u redovima Zvezde bio je Ognjen Dobrić sa 23 poena (2/2 za dva, 5/5 za tri, 4/4 slobodna bacanja).

Pratio ga je Marko Simonović sa 14 poena (4/4 za tri), dok su po osam postigli Dejan Davidovac i Luka Mitrović. Kod Zadra su se istakli Antonio Jordano sa 16, odnosno Dominik Mavra sa 13 poena.

Prva četvrtina bila je veoma efikasna, Zvezda je vodila, ali je Zadar trojkama uspevao da rezultatski ostane u igri.

Gosti su u dva navrata tokom prvog poluvremena i preuzimali vođstvo, iskoristivši pre svega izgubljene lopte domaćih. Ekipe su bile u egalu do sredine drugog kvartala, kada je Zvezda ubacila u veću brzinu i preciznim šutevima sa distance se odlepila.

Posle nekog vremena na teren se vratio Marko Simonović, u svom stilu trojkama zaslužio je ovacije, a Zvezda otišla na +14 i sa tom razlikom otišlo se na pauzu. Zvezda je jako otvorila drugo poluvreme i ubrzo serijom 13:0 stekla maksimalnih +26 poena prednosti.

Ipak, odjednom je stala, poslednja četiri minuta trećeg kvartala nije dala koš, što je Zadar iskoristio, napravio seriju 9:0 i koliko-toliko smanjio razliku.

Nastavio je Zadar da topi prednost rivala, a seriju 18:2, prekinuo je Radonjić svojim prvim tajm-autom.

Imali su gosti šansu da početkom poslednjeg kvartala priđu na jednocifren zaostatak, ali je Zvezda novom serijom 13:2 slomila Zadar i na kraju ubedljivo slavila.

Košarkaši Budućnosti ubedljivi protiv Mege

Košarkaši Mege izgubili su večeras od Budućnosti 86:69 u Podgorici u 20. kolu regionalne ABA lige.

Izabranici Vladimira Jovanovića sada imaju skor od osam pobeda i 11 poraza, dok je Budućnost upisala 14. pobedu u sezoni.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Marko Jagodić Kuridža i Petar Popopvić sa po 15 koševa, dok je Vili Rid ubacio 13 koševa.

Kod Mege je najbolji bio Samson Ružencev sa 21 poenom, a Karlo Matković postigao je 17.