Poraz vaterpolista kragujevačkog Radničkog posle peteraca u polufinalu Regionalne lige

U utakmici polufinala Regionalne lige na Novom Beogradu, vaterpolisti Radničkog poraženi su od splitskog Jadrana, posle peteraca, nakon što je u regularnom delu meča bilo nerešeno (12:12). Svi izvođači bili su precizni, do četvrte serije, u kojoj je Anić odbranio udarac Vuka Draškovića, posle čega je Delić overio pobedu, piše Sport.

Ovo je bila četvrta utakmica ovih rivala u tekućoj sezoni, a učesnici su gledaocima pružili još jednu izuzetno kvalitetnu i uzbudljivu predstavu.  Najavljivali su Kragujevčani da bi posle serije raznoraznih pehova, praćenih nešto slabijim izdanjima, na ovom turniru mogli da povrate svoju prepoznatljivu igru i to se donekle i dogodilo. Imali su šansu da u regularnom delu prelome utakmicu protiv izuzetno kvalitetnog protivnika, sastavljenog od velikog broja hrvatskih reprezentativaca, ali su umor i nedostatak sportske sreće učinili svoje.

Poveli su Splićani sa 2:0 na samom startu, golovima reprezentativaca Burinića i Kragića, ali se Radnički vrlo brzo vratio u igru, preko Ćuka i Ukropine – 2:2. Minut i po pre kraja prve deonice Jadran se vratio u vođstvo golom Bukića iz peterca, ali je na drugoj strani odmah poravnao Drašković (3:3).

Na startu druge deonice Kragujevčani su stekli prvo vođstvo golom Josipa Vrlića iz kontre, a zatim su preko Jankovića i Draškovića, minut i po pre poluvremena bili i na „plus dva“ (7:5). Bukić je sa igračem više vratio neizvesnost pred nastavak susreta, međutim, Radnički je potom preko Vrlića i Ukropine imao i tri gola prednosti sredinom treće četvrtine (9:6).

Propustili su Kragujevčani potom priliku da bolje materijalizuju brutaliti Čagalja i tokom četiri minuta postigli samo dva gola, ali su dva i primili, pa su Splićani na krilima Burića u poslednju deonicu ušli sa „minus jedan“ (10:9).

Splićani su kaznili promašaje protivnika i početkom poslednje deonice došli do preokreta preko Delića i Burića (11:10), ali se Radnički nije predavao. Ćuk je majstorijom postavio novo poravnanje, pet minuta pre kraja (11:11), posle čega je odlično raspoloženi Burić ponovo bio precizan (12:11). Dugo su Kragujevčani pokušavali da dođu do izjednačenja i u tome su uspeli tek 25 sekundi pre kraja, kada je pogodio Ukropina (12:12), nakon čega su uspeli da se odbrane i dođu do peteraca.

Za ekipu Jadrana precizni su bili Butić, Bukić, Burić, Tomasović i Delić, dok su u Radničkom pogodili Ćuk, Ukropina i Janković.

Najefikasniji akter susreta bio je Rino Burić sa pet golova u regularnom delu, dok je na drugoj strani Aleksa Ukropina postigao 3.

U finalnoj utakmici Jadran se sastaje sa boljim iz drugog polufinala između Novog Beograd i Juga, u nedelju, od 18 časova.