ROĐENDANSKA „PETARDA“: Fudbaleri Crvene zvezde ubedljivo pobedili Novi Pazar (5:1)

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su danas u Beogradu ekipu Novog Pazara rezultatom 5:1 (2:1) u meču 26. kola Superlige Srbije.

Crvena zvezda je povela u 11. minutu golom Marka Rakonjca. Na 1:1 izjednačio je Andrija Majdevac iz penala u 25. minutu. „Crveno-beli” su poveli u 33. minutu preko Gejlora Kange iz jedanaesterca. Novi Pazar je u 38. minutu imao priliku da izjednači, a Mitar Ergelaš je pogodio stativu. Prvo poluvreme je završeno vođstvom Crvene zvezde rezultatom 2:1.

Kanga je na 3:1 povisio u 74. minutu. Aleksandar Katai se upisao u strelce u 77. minutu, a konačan rezultat postavio je Rakonjac četiri minuta kasnije.

Crvena zvezda je prva na tabeli SLS sa 72 boda, dok je Novi Pazar šesti sa 44. „Crveno-beli” će u narednom kolu gostovati Napretku u Kruševcu, dok će Novi Pazar na svom terenu igrati sa Kolubarom.

Crvena zvezda je na ovom meču organizovala proslavu 78. rođendana pred nekoliko desetina hiljada navijača. Uoči početka meča Gejloru Kangi uručen je dres sa brojem 200. Kanga je na meču sa Novim Pazarom odigrao 200. utakmicu u dresu „crveno-belih”.

Voždovac je ranije danas u Nišu savladao Radnički 3:2, dok su u Surdulici Radnik i Javor igrali bez golova.

Juče su odigrana tri meča 26. kola SLS, a postignuti su sledeći rezultati: Radnički (KG) – Napredak 3:0, Vojvodina – Čukarički 3:2 i Spartak – Mladost (NS) 0:0.

Mladost će kasnije danas u Lučanima dočekati Partizan, dok će sutra od 16.30 sati biti odigran poslednji meč 26. kola SLS, a u Lazarevcu će se sastati Kolubara i TSC.