Sevilja i Roma u finalu Lige Evrope

Fudbaleri Sevilje i Rome igraće u finalu Lige Evrope se 31. maja na Puškaš areni u Budimpešti pošto su u revanš utakmicama polufinala eliminisali Juventus, odnosno Bajer Leverkuzen.

Sevilja je stigla do sedmog finala Lige Evrope, u prethodnih šest je uvek slavila, pošto je posle produžetaka pobedila Juventus 2:1 (1:1), dok je Roma odigrala 0:0 u Nemačkoj i tako stigla do drugog uzastopnog evrospkog finala.

Juventus je poveo u 65. minutu, kad je Dušan Vlahović posle samo 120 sekundi provedenih na terenu iskoristio grešku defanzivca domaće ekipe i poslao loptu u mrežu sa ivice šesnaesterca. Izjednačio je rezervista domaćih Suso u 71. minutu, prelepim golom sa 18 metara.

Pošto je i u prvom meču bilo nerešeno (1:1) igrali su se produžeci. Sevilja je već u petom minutu produžetka stigla do gola, Erik Lamela je posle centaršuta Brajana Hila udarcem glavom sa 11 metara poslao loptu u mrežu Juventusa. U 116. minutu Sevilja je ostala sa desetoricom pošto je zbog drugog žutog kartona van igre morao Markos Akunja.

Nemanja Gudelj je odigrao odlično svih 120 minuta za Sevilju, dok je golman Marko Dmitrović ostao na klupi. Kao i Vlahović, i Filip Kostić je meč počeo sa klupe Juventusa, dobio je šansu tek u 88. minutu.

Roma je odolela u Leverkuzenu i odigrala bez golova protiv Bajera, pa je zahvaljujući pobedi 1:0 u prvom meču stigla do drugog uzastopnog evropskog finala, pošto je lane osvojila Ligu konferencija, što je „vučici“ bio prvi evropski trofej. Nemanja Matić je odigrao svih 90 minuta za Romu.