Srpski teniser Dušan Lajović u Majamiju poražen od 122. igrača na svetu

Srpski teniser Dušan Lajović nastavio je sa veoma lošim partijama ove sezone i doživeo je poraz u prvom kolu mastersa u Majamiju. Lajović je na startu takmičenja na Floridi poražen od Huana Manuela Serundola, rezultatom 6:3, 7:5.

Treći reket Srbije tako je doživeo 10. poraz od početka sezone, uz samo četiri pobede, a ovo mu je četvrti uzastopni neuspeh.

Još jedna razočaravajuća partija Lajovića

Došao je u trenutku kada je imao veliku priliku da krene sa dobrim rezultatima, pošto je igrao protiv 122. igrača na ATP rang-listi, kojem beton nije omiljena podloga.

Duci je čak i bolje otvorio susret, u uvodnom gemu oduzeo servis rivalu, ali nije uspeo da ga potvrdi i od tada je za njega sve krenulo nizbrdo.

Serundolo je odgovorio ribrejkom, a potom u finišu seta napravio još dva za vođstvo od 1:0.

I u drugom je srpski reprezentativac imao prednost, došao na korak do izjednačenja i ponovo stao. Argentinac je to iskoristio, vratio se i završio posao posle nešto manje od 100 minuta igre.

Serundolo će se u narednoj rundi sastati sa četvrtim nosiocem Mateom Beretinijem, koji je bio slobodan u prvom kolu.