Vaterpolisti kragujevačkog Radničkog potopili i Partizan! (17:11)

Vaterpolisti Radničkog odlično su otvorili sezonu, pošto su na prvom turniru Regionalne lige, u Kragujevcu, posle Crvene zvezde savladali i drugog beogradskog rivala, ekipu Partizana, rezultatom 17:11.

Na startu susreta viđena je simultanka Marka Radulovića od tri vezana pogotka, koju je prekinuo Lovre Miloš sredinom deonice (3:1). Međutim, izabranici Uroša Stevanovića vezali su novu seriju od tri gola, preko Vrlića, Pljevančića i Stanojevića, pa su kraj prve četvrtine dočekali na „plus pet“ – 6:1.

Zatim su imali i šest golova „viška“ (7:1), ali je Partizan uspeo da se koliko-toliko rezultatski vrati u igru do poluvremena – 8:4.

Nije mnogo vremena bilo potrebno Kragujevčanima da se vrate na šest golova prednosti (10:4), a posle sjajne kontre Lukića i Ćuka na startu završne četvrtine otišli su i na „plus sedam“ – 13:6. Tri minuta pre kraja imali su i maksimalnih šest golova prednosti (16:8), a „crno-beli“ su potom uspeli da ublaže poraz.

Radnički je do pobede predvodio Marko Radulović sa četiri gola, a u stopu ga je pratio Nemanja Stanojević sa tri, dok su Janković, Pljevančić i Vrlić postigli po dva. Na drugoj strani, mladi Gladović i Smiljević postigli su po tri gola.

Ovi rivali sastaće se ponovo u utorak, od 20 sati, na kragujevačkom bazenu, ovoga puta u okviru prvog kola Super lige Srbije. Ulaznice za taj meč su u prodaji, po ceni od 200 dinara, na info pultu zatvorenog bazena.