Zvezdin pobednički niz zaustavljen, Olimpija slavila posle drame

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Olimpije Milano 71:67 u meču 14. kola Evrolige odigranom u „Pioniru“. Crveno-beli su stali sa nizom od šest pobeda u elitnom evropskom košarkaškom takmičenju.

Zvezda se srčano vratila, ali ostala „kratka“ u finišu

Gosti iz Milana prekinuli su niz od devet poraza zahvaljujući odličnom šuterskom otvaranju meča. Postigli su šest trojki u prvoj četvrtini, koju su završili sa dvocifrenom prednošću. Odbrana Duška Ivanovića nije bila na prepoznatljivom nivou.

Stegli su defanzivu domaći igrači u drugoj četvrtini, učestalost poena u drugoj deonici gostiju bila je manja, ali u napadu nije bilo dobrih rešenja, niti igrača koji su svojeručno držali Zvezdu u igri. Izabranici Duška Ivanovića su uspeli da preko Bentilovih penala smanje na jednocifreni minus od osam razlike, smanjivši zaostatak koji je u jedmom trenutku bio 18 poena razlike.

Poslednju deonicu Olimpija počinje sa sedam vezanih poena i vraća sigurnu prednost. Taman kad se činilo da je pitanje pobednika rešeno, Zvezda uspeva da se vrati. Nemanja Nedović postiže osam od svojih 12 poena u velikom povratku, uključujući i trojku za minus dva.

Mitru-Long je fauliran na 13 sekundi do kraja i pored velike buke uspeva da ubaci oba bacanja.

Bivši igrač Crvene zvezde Bili Beron predvodio je Olimpiju sa 19 poena, šutirajući 5-10 za tri, Brendon Dejvis je zabeležio 15 poena, šest skokova i sedam asistencija, Dante Hol kompletirao listu igrača sa dvocifrneim učinkom kod gostiju sa 11 poena.

Filip Petrušev je odigrao najbolji meč od kada je došao u Zvezdu sa 20 poena i 11 skokova. Luka Vildoza je upisao 16 poena i šest asistencija, dok je glavni pokretač povratka odmaćina Nemanja Nedović završio sa 12 poena, uz loš šut za tri – 1/9.

U narednom kolu rival Crvene zvezde (7-7) je Olimpijakos (9-4) u Atini.