ZVEZDA UGAŠENA KOD KUĆE Crveno-beli doživeli TEŽAK poraz, Olimpijakos posle DRAME trijumfovao u Beogradu!

Zvezda je doživela težak poraz. Košarkaši Crveno-belih poraženi su od Olimpijakosa u 33. kolu Evrolige rezultatom 86:89.

Olimpijakos je ovom pobedom obezbedio učešće u plej-ofu elitnog takmičenja, ekipa iz Pireja je na skoru 21-12 i boriće se do kraja elitnog takmičenja čak i za drugu poziciju, dok su crveno-beli doživeli i 22. poraz uz 11 pobeda, a šanse za plej-in su odavno izgubljene.

Gledali smo dramu u poslednjih tri minuta susreta. Obe ekipe su bile u bonusu, šutirala su se slobodna bacanja, a Olimpijakos je održavao minimalnu prednost.

Gosti su od početka nametnuli svoj ritam, raspucali su se Vokap i Kenan, odbrana je bila granitna, a na kraju prve deonice bilo je +9 za Olimpijakos.

Kako su počeli utakmicu gosti iz Pireja, tako su i nastavili na startu drugog poluvremena. Trojke Papanikolaua i Vokapa i sigurna prednost.

Hanga je pogodio trojku za izjednačenje 84:84 u poslednjem minutu susreta, ali je istom merom odgovorio Rajt u sledećem napadu. Imao je Nedović šut za izjednačenje, ali nije bio precizan.

Na kraju novi poraz Crvene zvezde koja je prikazala solidnu partiju, ali nije bilo dovoljno da se savladaju kvalitertniji gosti.

Na kraju 20 mpoena Rajta za Olimpijakos, po 12 su dodali Vokap i Papanikolau, dok je dvocifren bio i Vilijams Gos koji je postigao 10 poena.

Kod Crvene zvezde po 19 poena Bolomboja(12 skokova) i Hange, 16 je postigao Gedraitis uz sedam uhvaćenih lopti, dok je 15 dodao Nedović.

Zvezda će u poslednjem kolu u goste Efesu, dok Olimpijakos dočekati Fenerbahče.